VINAŘSTVÍ DOCKNER
SKVĚLÁ VÍNA Z RAKOUSKA

Vinařství Dockner

V rodině Dockner hrálo vinařství, vždy významnou roli. Víno zde bylo a je pěstováno s velkou láskou. Rodiče byli vždy velkým vzorem, stejně jako je rodina Dockner nyní pro své děti. Předávat tuto „fascinaci“ vínem dál, je krásný pocit. Celá rodina Dockner žije vínem a je zcela jedno, zda je právě skvělý rok plný splněných očekávání, nebo právě naopak. Doufáme, že i Vám zachutná víno z vinařství Dockner a prožijete při pití těchto vín mnoho příjemných momentů.

Oblast Kremstal

Tato plocha o 2.170 hektarech se rozděluje na zóny: město Krems, východně položená oblast a malá vinařství jižně od Dunaje. Oblast se ještě dělí na severní a jižní část od Dunaje a obsahuje skutečně celou plochu průtoku řeky města Krems. Tato geografická poloha předurčuje sílu a ovocnost zde vypěstovaných vín. Roku 2007 byla založena DAC kategorie k lepšímu rozeznání vín. Spojené elementy k reprezentaci této oblasti jsou Veltlínské zelené a Ryzlink. Ve starém městě Krems, je kultura vína všude hmatatelná. Toto město nese svoje postavení rakouské vinné kultury již mnohá staletí. A není tomu jinak i v dnešní době, kdy je zde moderní škola vína a město je středobod východního Rakouska pro výstavu vín. Polohy pro známé vinice jsou Göttweig, Furth, Gedersdorf, Rohrendorf, Egelsee a Senftenberg.

Polohy vinic

Vinice Frauengrund

Vinice Frauenegrund je jedna z největších a nejznámějších vinic v jižním Kremstalu. Výška jílu a spraši v zemi přinášejí nejvyšší mineralitu a ovocnost , zde vypěstovaných vín.

Vinice Oberfeld

Poloha další plochy se otvírá směrem k údolí Wachau a její příkré svahy jsou obroubené koncem kopce Göttweiger Berg. Zde se vinařství Dockner stará o dobrých 42 hektarů Veltlínského zeleného, který na velmi písčité a sprašné půdě pomalu a dobře roste. Vína z této vinice se vyznačují výjimečnou elegancí.

Vinice Gottschelle

Tato vinice ve vesnici Furth se nachází přímo na konci kopce Göttweiger Berg. Hluboká spraš je zde převládající, ale i vápenatost země je poměrně vysoká, čímž vzniká samostatná mineralita zde vypěstovaných vín. Réva je velmi hluboce zakořeněná a přináší rok co rok velmi dobrá a ovocná vína.

Vinice Lusthausberg

Půda kolem vinice Hollenburg Lusthausberg poblíž řeky Dunau, je především velmi speciální. Slepenec a dunajský štěrk jsou zde převládající a propůjčují vínu zde vypěstovanému, jedinečnou mineralitu a nepodceňovatelnou identitu. Skrz vnější vápencovitou půdu, se zde cítí odrůda Veltlínského zeleného výjimečně dobře a dosahuje perfektní zralosti.

Vinice Rosengarten

Vinice Rosengarten leží na srdcovém místě vinařství Dockner. Zde se pěstuje především hodně Vetlínského zeleného, i když tato poloha skrz vysokou spraš a bílý písek je skvělé teroir i pro velmi jemný, elegantní a plný Ryzlink.

Vinice ried Leithen

Vinice Ried Leithen je nejlepší vinice tohoto vinařství. Je to čistě jižní poloha s příkrými sprašovými terasami. Jsou to nejstarší vinice, které jsou neuvěřitelně zakořeněné a přinášejí rok co rok hrozny v perfektní zralosti, která mají pro vinařství Dockner nevyčíslitelnou cenu.

Vinice Himmelreich

Tato vinice ve vesnici Höbenbach je ražená skrz hlubokou a výrazně jílovitou-spraš půdu s vysokým podílem vápence. Vína, která se zde vypěstují, jsou intenzivně ovocná s hezkým a typickým charakterem. Sortě Veltlínského zeleného se zde daří výjimečně dobře a vytváří zde klasicky kořeněné a pepřové tóny.